Субота, 20.10.2018, 21:10
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Теми
Види риб [31]
Види риб України
Онлайн відео [54]
Відеоматеріал про рибалку онлайн
Снасті [5]
Рибальське спорядження
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Види риб

Лосось дунайський

Hucho hucho (Linnaeus, 1758)

Лосось

Дунайский лосось (лат. Hucho hucho) - відноситься до родини лососевих, роду таймень, унікальний представник фауни риб України.

Розповсюдження. Він є реліктовим ендеміком Дунаю, тобто видом, який мешкає тільки в басейні річки Дунай і ніде більше в світі не зустрічається. Відноситься дунайський лосось до благородної сімейства лососевих, представленому в Україну ще одним, не менш рідкісним видом - чорноморським лососем (Salmo trutta labrax).

Будова. Має витягнуте в довжину, валькувате тіло і пофарбований на верхній частині голови і спини зеленувато-темно-бурим або голубувато-сірим, на череві сріблясто-білим кольором, так що один тон поступово переходить в інший. Дунайський таймень (званий також дунайським лососем) - хижак, що харчується дрібною рибою. Довжина тіла здебільшого не перевищує 60 см, маса - 6 кг (може досягати 50 кг). Голова і тіло засаджені дрібними темно-чорними крапочками, між якими, особливо на тімені, зябрової кришки і спині, знаходяться більше великі чорні плями. У дуже старих риб основний колір переходить в блідо-червоний. Позбавлені плям плавці мають білувате забарвлення, на спинному і хвостовому плавцях помутнілі.

Спосіб життя. Місця проживання - гірські річки на висоті до 600 м. над рівнем моря. Тримається на широких і глибоких плесах, де температура води не перевищує 15-20 ° С, молоді особини - на кам'янистих перекатах (реофільна риба). Живе в басейні Дунаю і Пруту від верхів'їв до гирла, але ніколи не виходить у море. Річки Тиса (з притоками Тересва, Теребля Річка) і Прут (з притоками Путила, Білий Черемош, Чорний Черемош). Вважається, що дунайський лосось в даний час - єдиний великий представник лососевих в Європі.

Розмноження. Дальність нерестових міграцій незначна. Нерест квітень - травень (іноді в березні) при середньодобовій температурі води 6-10 ° С, переважно в гірських потоках на глибині 0,3-1,2 м. Ікру відкладає малими порціями протягом 2-5 діб у гнізда-ямки на чистому дні з гальки, піску чи щебеню, де швидкість течії досягає 0,6 - 1,0 м / сек. Нерест парний, плідники активно охороняють свою територію, досить агресивні. Відстань між гніздами досягає 70 м. Плодючість коливається в широких межах; у самки довжиною 48 см і масою 2,2 кг виявлено понад 4,5 тис. ікринок, а довжиною 89 см і масою 5,5 кг - понад 11 тисяч. При температурі води 4-14 ° С інкубація ікри до кінця виходу личинок триває 30-35 днів. Молодь живиться комахами, їхніми личинками, а також рибами. Починаючи з 2-го року життя головною їжею стають риби (ян, піскар, марена, харіус, бистрянка). Статевозрілим стає на 3-му році життя при довжині близько 60 см і маси 1-3 кг. Білувате м'ясо на смак помітно поступається лососини і цінується нижче м'яса кумжі.

Чисельність: Дуже незначна. Причини зміни чисельності - порушення типових біотопів у результаті зміни гідрологічного, хімічного, біологічного режимів, спричиненої гідротехнічним будівництвом; забруднення води, надлишковий вилов.

Заходи охорони: Вилов заборонений Правилами рибальства у внутрішніх водоймах України (1985) та Правилами любительського і спортивного рибальства у внутрішніх водоймах України (1990).
Вид занесений до Червоної Книги України 

Категорія: Види риб | Додав: endry_86 (11.12.2010) | Автор: Андрій E W
Переглядів: 2476 | Теги: таймень дунайський, Лосось дунайський | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Погода