П`ятниця, 16.11.2018, 17:47
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Теми
Види риб [31]
Види риб України
Онлайн відео [54]
Відеоматеріал про рибалку онлайн
Снасті [5]
Рибальське спорядження
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Види риб

Верхівка

Leucaspius delineatus(Heckel, 1843)

Верхівка

Верхівка або вівсянка (Leucaspius delineatus) — риба родини коропових.

Розповсюдження. Розповсюджена на території Центральної та Східної Європи від Рейну до Волги та від басейну Північної Двіни до Закавказзя. Звичайна в річках басейну Чорного та Каспійського морів, зустрічається в річках басейну Білого та Балтійського морів. На Кавказі та Закавказзі утворює місцеву форму. Особливо численна в південних районах в басейні Дніпра.

Будова. Довжина 4 – 5, іноді до 8 см, вага до 7 г. Тіло видовжене. Верхівка схожа на невелику уклейку, від якої відрізняється більш широким тулубом та головою, короткою бічною лінією (розповсюджується на 2-12 лусок). На голову заходить мережа чутливих канальців. В спинному плавці 3 нерозгалужених та 7 – 9 розгалужених променів, в анальному відповідно 3 та 10 – 13. Спинний плавець зміщений назад. Рот верхній, нижня щелепа піднята вверх. Глоткові зуби двохрядні. Луска відносно крупна, легко відділяється. Є пара маленьких вусиків. Інтенсивність забарвлення може відрізнятись в залежності від водойми. Голова темно-сіра, спина зеленувато-жовта, боки та черево сріблясті, плавці прозорі, іноді з жовтуватим відтінком.

Спосіб життя. Тривалість життя не перевищує 3 – 4 роки. Зустрічається у річках з повільною течією, ставках та озерах з піщаним дном. Збирається у зграї. Влітку тримається біля поверхні води, навесні та восени біля дна, взимку закопується в ґрунт. Активна вдень і вночі. Живиться дрібними безхребетними, ікрою та личинками риб. Молодь живиться зоопланктоном.

Розмноження. Статевої зрілості досягає на 2 році життя при розмірі 3-4 см, та вазі біля 5 г. Нерест починається в травні та продовжується до червня в декілька етапів. Відкладання ікри починається при температурі води не нижче 15°С. Ікра відкладається на підводні предмети (здебільшого на листя водних рослин). Плодючість від 1 до 4 тисяч ікринок діаметром 0,8 мм. Для верхівки характерна турбота про потомство – самець охороняє ікру. Росте верхівка повільно, в перший рік досягає довжини 2 см та маси біля 0,2 г, в 2-й — довжини 3-4 см та маси — 4 - 5 г, в 3-й — довжини 5-6 см, маси — до 6 г.

Значення. Промислового значення не має. В деяких регіонах, де кількість риби велика, виловлюється місцевим населенням та використовується для приготування рибних котлет, іноді у в’яленому вигляді або засолюється. Використовується рибалками-аматорами як наживка для лову хижих видів риб. Деякі аматори тримають верхівку у акваріумах.

Категорія: Види риб | Додав: endry_86 (11.12.2010) | Автор: Андрій E W
Переглядів: 1026 | Теги: спосіб життя верхівки, будова верхівки, вівсянка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Погода