Неділя, 22.09.2019, 19:46
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Риба України

Іхтіофауна України відрізняється великим різноманіттям. Риби в Україні представлені 63 родинами, 135 родами, що об’єднують більше 200 видів, 22 з яких акліматизовані. Вони населяють Чорне та Азовське моря, чисельні річки, озера, струмки, а також штучно створені людиною ставки, канали тощо.

У басейні Дунаю з морем, відомо біля 100 видів риб. Найбільш розповсюдженими є чорноморсько-азовський оселедець, карась, короп, лящ, сом и червонопірка. В меншій кількості зустрічаються білуга, осетер, севрюга, щука, плітка, жерех, рибець та судак. Акліматизовані амур білий, амур чорний, товстолоб. У басейні Дунаю відома найбільша кількість ендеміків, у порівнянні з іншими річками України. Це умбра, чоп великий, чоп малий, йорж смугастий.

У басейні Дністра налічують 105 видів риб. У гирлі Дністра найбільшу чисельність мають лящ, короп, судак, плітка, чехоня, карась сріблястий, щука, густера. Також зустрічаються бички, осетрові, оселедець чорноморсько-азовський, анчоус тощо. На середній ділянці річки чисельні підуст, марена та головень, збільшуються кількість риб повільної течії – щуки, плітки, карася, густери, окуня. В передгірній та гірській зоні звичайні пструг струмковий, підуст, марена, головень. Дунайсько-дністровськими ендеміками є умбра та чоп великий. 

У Дніпровсько-Бузькому лимані нараховують 70 видів риб зі 110, що виявляють у басейнах цих річок. У лимані чисельно переважає тюлька, також у великій кількості є рибець та бичок. У річці акліматизовані амур білий, білий та пестрий товстолоби, чебачок амурський. У середній ділянці найбільш чисельними є лящ, судак, плітка, рибець, карась, густера.

У Південному Бузі налічують 75 видів риб. У середній течії типові представники: марена дніпровська, жерех, головень, підуст, сом, судак, минь, короп, лящ, плітка, йорж. У верхній течії звичайні короп, плітка, густера, карась, головень, уклейка, окунь, щука, йорж. Акліматизовані товстолоб звичайний, сомик канальний, чебачок амурський.

У басейні Дніпра нараховують 61 вид риб. Найбільш численні біля 20 видів риб. Серед них тюлька, щука, плотва, язь, красноперка, амур білий, жерех, линь, уклейка, густера, лящ, синець, піскар, чехоня, карась, короп, білий та пестрий товстолоби, сом, судак, окунь, бички.

Сіверський Донець пов'язаний з Азовським морем, оскільки впадає у Дон, який в свою чергу впадає у Азовське море. У річці нараховують 45 видів риб, більшість з яких належить до родини коропових. Найбільш численні тут уклейка, плітка, лящ, піскар, карась, рибець, окунь, бички (три види). Акліматизовані товстолоби білий та пестрий, амур білий, канальний сомик. З моря заселились тюлька, колюшка, риба-голка.Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода