П`ятниця, 23.08.2019, 05:44
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Теми
Види риб [31]
Види риб України
Онлайн відео [54]
Відеоматеріал про рибалку онлайн
Снасті [5]
Рибальське спорядження
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Види риб

Синець

Abramis ballerus (Linnaeus, 1758)

Синець, синька

Синець (Abramis ballerus) — риба представник роду лящів (лат. Abramis) з родини коропових риб (лат. Cyprinidae), ряду коропоподібних (лат. Cypriniformes).

Розповсюдження.  Поширений у річках і великих озерах басейнів Балтійського, Каспійського, Чорного й Азовського морів. В Україні малочисельний. Ареал розповсюдження синця набагато нижче, ніж у ляща. Водиться в річках Швеції, здебільшого Середньої Європи,є в Одеській затоці і в північних частинах Азовського і Каспійського морів.

Будова. Довжина до 30 см (іноді більше), вага до 1 кг (найчастіше 200 — 300 г). Тіло високе, сильно стисле з боків, найбільша висота його складає третину довжини, голова загострена, рот, що займає саму вершину рила, дещо звернений догори, спинний плавець короткий, але дуже високий, заднєпрохідний дуже довгий, луска дрібна.

Синець близький до білоока (лат. Abramis sapa), але відрізняється загостреним рилом і дрібною лускою. Колір спини темно-синій з зеленуватим відтінком, боки і черево сріблясто-білі з слабким жовтуватим або червонуватим відтінком, грудні плавники жовтуваті, інші блідо-сірі.

Від розміру та віку синця залежить його плодючість, чим більше розмір, тим вище плодючість. Самки Кремнечугского водосховища вагою близько 300 грам мали близько 24 тисяч ікринок, самки вагою 600 грам - більш ніж у два рази більше. За спостереженнями, в Київському водосховищі самки віком чотири роки мали 25 тисяч ікринок, коли восьмирічних - майже 100 тисяч.

Спосіб життя. Відноситься до озерно-річкових риб. У непротічних озерах і гірських швидкоплинних річках практично не зустрічається. Основа харчування дорослих синців - ракоподібні, також харчується комахами, черв'яками, рослинам.

Категорія: Види риб | Додав: endry_86 (11.12.2010) | Автор: Андрій E W
Переглядів: 2461 | Коментарі: 1 | Теги: спосіб життя синця, синець будова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Погода