П`ятниця, 23.08.2019, 06:35
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Теми
Види риб [31]
Види риб України
Онлайн відео [54]
Відеоматеріал про рибалку онлайн
Снасті [5]
Рибальське спорядження
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Снасті

Болонська вудка

Болонська вудка

Після закидання поплавця він, за допомогою довгого вудилища, утримується проти течії річки. Цей спосіб дозволяє знизити швидкість руху поплавця відносно течії і збільшити час, за який риба може взяти насадку. Такий спосіб являє собою якусь суміш штекерної ловлі і ловлі з дальнім закиданням на веглери. Прорив у болонської ловлі трапився в 1992 р., коли збірна Італії застосувала цей метод на Чемпіонаті Світу і завоювала медалі вищої проби.Болонський стиль може перемогти і інші стилі ловлі у відповідних умовах. Умови: сильна течія або необхідність ловити на дистанції в дуже глибокій воді. Ви можете використовувати два варіанти огрузки: Перший - з оливкою, що несе 80% всієї ваги огрузки для швидкого заглиблення оснащення на дуже сильній течії і другий - з оливкою і дробинками (50% -50%) для слабкої течії і у випадках, коли ловля вимагає особливо якісної презентації приманки. Поплавки, через наявність течії, завжди використовуються округлі або у формі переверненої груші. Розмір гачка - відповідно насадці, яку Ви використовуєте. 


У переважній більшості болонські вудилища - телескопічної конструкції довгжиною 5-7 метрів (рідше 4-х і 8-ми метрові), оснащені кільцями з розрахунку кількість колін дорівнює кількості кілець плюс 1-2 рухливих кільця на кінчику вудилища. Невелика кількість кілець обумовлена застосуванням цих вудок в теплому і сухому кліматі (Італія, Франція), де не виникає проблеми прилипання волосіні до вудилища під час дощу. Однак ця проблема в умовах сирого клімату (Англія, Ірландія) призвела до появи штекерних вудилищ з великою кількістю кілець (до 20 і більше) і довжиною 5.5-6.2 метра, зовні дуже схожих на класичні матчеві, але призначені винятково для лову в проводку. Переваги телескопів - у більш зручному транспортуванні та налагодженні снасті на водоймі (снасть можна підготувати вдома а на водоймі достатньо тільки розібрати вудилище - і все готово). І так само можливість застосування довгих 7-8 метрів вудилищ. Штекерні ж вудки мають значно кращий лад, виключають прилипання волосіні до вудилища при ловлі в дощ ,але дуже невдалі при налаштуванні снасті (майже все  монтування припадає на водоймі) і як правило дещо дорожче телескопів.

Матеріал

Матеріал і тих і інших вудилищ - вуглепластик, він хоч і вимагає більш охайного ставлення, але зате дозволяє значно знизити масу вудки (при ловлі в проводку це дуже важливо, оскільки вудку доводитися тримати в руках під час усієї рибалки) і дуже сильно покращити лад.

Котушка

Котушка годитися практично будь-яка, не надто велика (із-за зайвої ваги) але краще спеціальна матчева з редукцією 6.0-6.2 до 1 і розрахована на волосінь не товстіше 0.2-0.22. Також не рекомендовано застосовувати котушки з маленьким діаметром шпулі (менше 35 мм по обідку) - вони дуже сильно перекручують волосінь і мають дуже малу швидкість підмотки.

Волосінь

Оптимальний діаметр волосіні застосовуваний для звичайної рибалки 0.15-0.18 мм, для великої риби 0.2 мм. Застосування більш товстих лісок вимагає застосування спеціальних (посилених) вудилищ та й до того ж створює істотні труднощі при закиданні оснащення. Непогано підходить матчева волосінь особливо на котушках з великим розмотуванням (300-500 метрів) де ціна стометрового шматка невисока і не ставє перешкодою при заміні волосіні після декількох рибалок.

Поплавки

Поплавки, які традиційно застосовуються для болонського способу вудження мають конструкцію, подібну з звичайним (для штекера або махової (поплавкової) вудки) і бувають двох типів - для лову з стаціонарним поплавцем (кріпитися на волосіні кембриком) і для лову з ковзаючим поплавком (з двома кільцями для ковзання волосіні на тілі під антеною і на кілі). Тіло поплавців кулясте або близьке до неї злегка витягнутої форми, антена - збільшеного діаметра для кращої видимості і стабільної проводки кіль досить довгий - для більшої стійкості. Звичайна вантажопідйомність поплавців для цього виду лову 5-15 грам.

Грузило

Як груз використовують звичайні дробинки або оливки. Дальність закидання 20-30 метрів, рідко далі оскільки різко знижується можливість управляти снастю. Довге болонське вудилище дозволяє контролювати рух снасті в даних умовах краще ніж класичне матчеве. Дещо рідше болонські вудилища застосовуються для лову на нешироких річках, де є необхідність в далекій проводці паралельно берегу. У цьому випадку за рахунок довжини вудилища поплавець менше пливе до берега.

Однак, якщо численні кущі сильно знижують маневреність вудилища, є сенс обрати  менше матчеве вудлище (3.6-3.9 метра).

Болонська техніка - це одне з досягнень сучасної рибалки на річці. Якщо течія занадто сильна для того, щоб використовувати фідерну або матчеву снасть, проблему вирішує болонський метод. Коли очікуються такі риби, як марена і короп, які є "міцними горішками" для глухого оснащення, котушка  вудки допоможе при виважуванні. Оскільки довге вудлище може розлякати таку обережну рибу, як головень, доцільно йти за ним з 6-метровою болонської вудкою, яка залишається поза зоною його видимості. Кільця болонської вудки мають високі ніжки, які не дають залипати волосіні на бланку. Ви можете вибирати між трьома вудлищами: довжиною 6, 7 або 8 м. Хоча 6-метрове вудлиище приємно тримати в руках і легше закидати, однак для контролю за волосінню його не вистачає, коли ловля ведеться на дистанції понад 20 м.

Вудилище довжиною 8 м дозволяє відмінно контролювати проводку, але його важко тримати, що ускладнює виконання точних закидів. Компромісом є 7-метрове вудилище: при всій зручності в обігу у нього досить довжини, щоб управляти оснащенням.

Категорія: Снасті | Додав: admin (19.12.2010)
Переглядів: 2491 | Теги: Болонська вудка, оснащення болонської вудки, характеристика болонської вудки | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Погода