П`ятниця, 29.03.2024, 09:39
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Теми
Види риб [31]
Види риб України
Онлайн відео [54]
Відеоматеріал про рибалку онлайн
Снасті [5]
Рибальське спорядження
Форма входу
Наше опитування
Чого найбільше бракує на сайті
Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Снасті

Поплавкова вудка

Поплавкова вудка

 Поплавкова вудка - сама древня і доступна рибальська снасть з усіх, якими користуються сьогодні рибалки-любителі. Це найбільш поширене знаряддя як аматорського, так і спортивного рибальства. Вудку треба вміти добре змонтувати, щоб вона була не тільки міцною, але перш за все зручною й легкою. Всі її складові частини - вудилище, волосінь, поплавок, грузило і гачок - повинні суворо відповідати своєму призначенню. Оснащуючи вудки, всі ці складові її частини підбирають залежно від тієї риби, яку збираються ловити.

 Назва "Поплавкова" закріпилася за цим видом вудки тому, що вона оснащена поплавцем, за положенням якого на воді рибалка дізнається про дію риби. Ця снасть досить проста , і саме з нею найчастіше люди залучаються до рибної ловлі. Поплавкові вудки бувають з "глухим" оснащенням і з "бігучим". У першому випадку волосінь прив'язують до вудлища, в другому випадку в оснащення вводять котушку, а вудилище обладнують пропускними кільцями.

 Ловля поплавковою вудкою

 Ловля поплавковою вудкою не складна і дуже захоплююча. Тому з цією снастю багато рибаків залучаються до рибної ловлі. А оскільки ловити нею можна практично будь-який вид риб то використовують її повсюдно. Перш ніж приступити до ловлі необхідно ознайомитися з водоймою і вибрати найбільш пригоже місце. Потім слід визначити глибину водойми в обраному місці. Зробити це можна за допомогою тієї ж вудки, виконуючи багаторазові кидки, пересуваючи після кожного занурення поплавок у відповідне положення. Таким чином треба домогтися, щоб приманка на трохи не досягала дна.

 Важливим чинником ловлі поплавковою вудкою є правильний закид приманки. Багато рибалок, закидаючи снасті, стоять на весь зріст, тримають вудлище двома руками і кидають приманку через голову. Створюється плескіт на воді, що відлякує рибу. Хоча, звичайно, основний вид закидання - через голову. А коли не має можливості провести закидання через голову або не освоївши ще цей прийом - можна скористатися й іншим, теж досить поширеним способом: взяти вудлище в праву руку, а лівою рукою притримувати волосінь приблизно на 5см вище гачка. Потім волосінь злегка відтягнути і одночасно вудилище відвести в сторону передбачуваного місця закидання. Після цього рухом вудилища послати волосіньі вперед і трохи догори. Насадка полетить, тягнучи за собою ліску і майже безшумно впаде у воду. Після закидання рекомендується покласти вудку на рогульку, ввіткнути в берег, але при активному клюванні краще тримати її в руках.

 Будь-який рух поплавця, як правило, служить показником клювання. А ось підсікати чи ні? Вказати всі численні обставини, що змінюють ознаки покльовування, момент і спосіб підсічки, дуже важко. Але основне правило таке: підсікання буде правильним і успішним тільки в тому випадку, якщо воно буде своєчасне і з достатньою силою. Після підсічки дрібну і середню рибу витягують на берег або в човен без зволікання. Інакше доводиться діяти, якщо попалася крупна риба, її вже небезпечно витягувати волоком, навіть стомлену. Під час боротьби з великою рибою не рекомендується братися рукою за волосінь. Безпечніше підводити рибу до берега або човна з допомогою вудилища. У рибалки завжди повинен бути напоготові сачок чи багор. Цими речами необхідно діяти швидко. Утримуючи трофей на вудилищі і натягнутою волосіню енергійним рухом витягуйте її на берег або в човен.

 Насадки для вудки поплавця використовуються різні: дощові хробаки, тісто, опариші, кукурудза, перловка, різні каші, хлібний м'якуш і т.д.

 Вудилище

 Вудилище - одна із складових частин поплавковою вудки. Воно служить для зручності закидання волосіні з гачком і наживкою у потрібне місце, підсікання і витягування спійманої риби.

 У продажі є вудилища з скло-й вуглепластику. Такі вудилища мають гарну гнучкістю і пружністю, у них немає залишкової деформації, вони не бояться води, точні за своїм ладом і зручні при транспортуванні. Вибираючи такі вудилища, треба звертати увагу на їх вагу, довжину, лад, тому що за всіх рівних умов бажано, щоб була мінімальна вага. Довжина таких вудилищ буває різною - від 4-5 до 8 і навіть 12-14м. Звичайно, з такими довгими вудилищами вправлятися дуже важко.

 Будь-яке вудилище характеризується строєм - формою його вигину під дією того чи іншого навантаження. З точки зору ладу всі вудилища діляться на м'які, середні і жорсткі. Ступінь м'якості визначається плавністю кривої його вигину під навантаженням. У снасті з м'яким вудилищем затруднене різке підсікання риби. Дуже жорсткі вудилища з їх слабкою пружинистістю погані тим, що при підсіканні і виважуванні риби основне навантаження припадає на волосінь, а це може призвести до її обриву. Крім того, з таким вудилищем виключається можливість застосування тонких лісок. Краще всього застосовувати вудилища з середнім ладом, вони мають достатні амортизаційні властивості, міцні в вигині і дозволяють провести чітку підсічку.

 Важливою характеристикою вудилища є його вантажопідйомність. Вона визначається масою вантажу, яку можна підняти вершиною вудилища. Вантажопідйомність вудилища не рівнозначна максимальній вазі виважуваної риби - у воді він в 5-6 разів зменшується. Тому за допомогою вудилища з порівняно малою вантажопідйомністю і на тонку волосінь можна спіймати велику рибу.

 Телескопічне вудилище треба оберігати від попадання в зчленування колін піску, так як він буде дряпати з'єднувані поверхні і заважати висуванню колін. Збирати вудилища рекомендується зверху вниз, а розбирати - навпаки. Висувати їх потрібно по черзі.

 Гачок

 Найважливіший елемент практично будь-якої рибальської снасті - гачок. Його правильний підбір багато в чому забезпечує успіх ловлі. До простої поплавкової вудки підходять тонкі гачки № 3-6. Цівка має бути середньої довжини. На укорочені гачки наживляють деякі рослинні насадки. Приманка в цьому випадку повинна повністю закривати гачок. З подовженою ж цівкою  - застосовують для приманок тваринного походження (наживок) - хробаків, комах, мотиля і т.д. З подовженими гачками зручніше користуватися, наживляти приманку і знімати рибу.

 Гачок треба прив'язувати на відстані 5-15см від грузила. При бажанні можна поставити два гачки, прив'язавши їх на двох повідках різної довжини. Але вправлятися такою снастю складніше, хоча число покльовуваннь може зрости.

 Волосінь

 Волосінь(ліска) - один з найважливіших елементів поплавкової вудки. Вона служить сполучною ланкою між вудилищем і гачком з приманкою. Ловлячи рибу поплавковою вудкою можна користуватися волосінями діаметром 0,15-0,2 мм, а повідці встановлювати на 0,03-0,05 мм тонше основної волосіні. Повідець (підлісок) не обов'язковий, але все ж його бажано зробити - у разі зачепу він обірветься, основна ж ліска збережеться цілою.

 Поплавок

 Головна частина поплавкової вудки, звичайно ж, - поплавок. Поплавець не тільки сигналізує про клювання риби, він утримує гачок з приманкою на необхідній глибині. Обтічна ж форма і чистота поверхні поплавця сприяють тому, що він надає мінімальний опір під час руху у воді. Зазвичай прийнято занурювати поплавець у воду приблизно на ¾ його об'єму

 Існує багато різних поплавців, асортимент їх дуже різноманітний, запастися усіма просто неможливо, але мати набір і користуватися ними в залежності від конкретних умов ловлі потрібно обов'язково.

 Грузило

 Грузило призначене для спрямованого закидання приманки, швидкого занурення її в воду і утримання на глибині, яка визначається положенням поплавця на волосіні. У якості грузила частіше застосовують свинцеві дробинки з надрізом, в якому затискається ліску. Маса дробинок зазвичай від 0,5 до 1г. У разі ловлі на сильній течії, при далеких закиданнях, посиленні вітру - оснащення обтяжують. Але завжди потрібно намагатися уникати перевантаження поплавця, інакше не буде може управління оснащенням.

 Котушка

 На поплавкову вудку для зберігання необхідного запасу волосіні можна застосувати і звичайне мотовило, але переважно для цих цілей застосовувати невелику котушку.

 Зазвичай така котушка складається з невеликого пластмасового барабана з центральним отвором для осі, розташованої на диску з Т - подібним кронштейном. Ним котушка кріпиться до рукоятки вудки.

 Якщо вудка оснащена ковзаючим поплавком або передбачається робити далекі кидки, то краще встановити невелику безінерційну котушку.

 Не варто намотувати на котушку занадто великий запас волосіні, тому що це тільки ускладнює снасть. Крім того, якщо волосінь намотувати понад потрібного, то виходить так, що нижні її шари все рівно не беруть участь в роботі, проте, перебуваючи під тиском верхніх шарів, вона деформується, псуються. Так, якщо довжина вудилища 5м, то 12-15м ліски буде цілком достатньо.
Категорія: Снасті | Додав: admin (19.12.2010)
Переглядів: 4330 | Теги: оснащення поплавкової вудки, Поплавкова вудка | Рейтинг: 1.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Погода